Babai i foli rëndë djalit se i çau gomën e makines, i biri 13 vjeçar nga Vlora ben veprimin e tmerrshem – My Blog
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / lajme / Babai i foli rëndë djalit se i çau gomën e makines, i biri 13 vjeçar nga Vlora ben veprimin e tmerrshem

Babai i foli rëndë djalit se i çau gomën e makines, i biri 13 vjeçar nga Vlora ben veprimin e tmerrshem

Një 13-vjaçar i identifikuar si Merdjan Aliaj, i ka dhënë fund jetës në stanin e bagëtive me një pistoletë “TT” që babai i tij e mbante të fshehur në kasollen, ku qëndronte në ruajtjen e deleve.

Aliaj banor i fshatit Fitore në Vlorë, ka marrë makinën e babait dhe është larguar nga shtëpia në drejtim të stanit ku mbanin delet. Por gjatë rrugës, makinës i është shpuar goma.

Kur babai kishte mësuar se i biri kishte marrë makinën pa lejën e tij, ka filluar ti bërtasë dhe kërcënuar se do e keqtrajtonte rëndë, për gabimin që kishte kryer.

Fëmija 13-vjeçar është prekur emocionalisht nga fjalët e babait dhe ka pësuar tronditje psiqike.

Sipas policisë ai ka shkuar në kasolle, dhe aty ka marrë pistoletën që mbante pa lejë i ati, dhe ka qëlluar me një plumb të vetëm në kokë veten e tij.

Fëmija është transportuar me urgjencë në drejtim të spitalit të Vlorës por ka qenë e pamundur që i mituri të shpëtohej.

Policia ka shoqëruar babain e fëmijës dhe më pas e ka liruar sërishtper te shikuar videon shtip mbi reklam..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *